Düğün Davetiyesi

Düğün Davetiyesi

Evlilik gibi kutsal bir bağ ile birbirine bağlanacak olan âşıkların heyecanı ve mutluluğu paha biçilemez bir dönemdir. Gönül bağı ile birbirlerine bağlanmış ve bu durumu sevdikleriyle paylaşacakları gün olan düğün günlerinin kusursuz olması için tatlı bir telaş içine girmişlerdir. Düğün gibi hayatlarında bir kez olacak ileride çocukları ve hatta torunlarına dahi anlatacakları hafızalardan silinmeyen bu kutsal gün için her detay önem arz etmektedir.

Yaşadıkları aşklarının ve mutluluklarının ilk halkası olan düğün davetiyeleri ciddi bir öneme sahiptir. Çiftler davetiyelerin de birbirlerine duydukları aşkı anlatırlar aslında. El ele neşe içinde gidilir davetiye seçmeye. Belki de bu sürecin en eğlenceli kısmıdır. Davetiyeler sadece düğünün yerini ve saatini içermezler. İçerik, şekil, görsellik, sözler ile çiftlerin duygu dünyalarını anlatırlar. Kısıtlı zamanı olan çiftler için özel olarak hazırlanmış davetiye katalogları bulunur bu katalogdan kendileri için en uygun davetiye yi seçerek bu özel günlerini sevdikleriyle paylaşacak olmanın verdiği mutluluğu yaşarlar.

Binlerce model içinden seçerler aşklarını anlatacak ve sonsuza dek saklanacak olan bu davetiyeler kimi zaman esprili içerikler ve görseller, kimi zaman ise altın varaklı olmaktadır. Davetiye seçerken önem verilmesi gereken nokta yapılacak olan düğün konseptine uygun davetiye seçmektir. Düğün gününden önce sevdiklerinize ulaşacak olan bu davetiyeler o özel gün ile ilgili merak uyandırıp nasıl bir düğün Geniş bir çeşitlilik içeren davetiyelerin yanı sıra çiftlerin kendi tasarımları olan davetiyelere rastlamakta oldukça fazladır. Davetiye için aylarca düşünülmüş belki tatlı atışmalara sebep olmuş davetiye elbette sıradan bir olay değildir.

 Davetiye Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Yapacağınız Düğün Konsepti: Seçeceğiniz davetiye yapacağınız düğün konseptiyle uyumlu olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Sade az misafirli bir düğün planlıyorsanız sade bir davetiye seçmeniz daha uygun olacaktır. Örneğin yapacağınız bir kır düğünü için altın işlemeli, taş ve boncuklu bir davetiye uygun değildir.
  • Kır düğünleri için kır çiçekleri içeren pudra ve beyaz renk Davetiye Seçmenin Zamanı: Davetiye seçmenin basit ve kısa sürede tamamlanacak bir hazırlık olduğunu düşünmek çok yanlıştır. Gelinlik, düğün yeri gibi önem verilen hazırlıkların en başında davetiye gelir. Bu mutlu günün ilk habercisidir davetiyeler. Gelinlik ve düğün yeri sevdiklerinizi de sonsuza kadar kalıcı bir hatıra olmaz ama davetiye albüm köşelerinde bile olsa uzun seneler saklanabilir. Düğün konsepti belirlendikten sonra yapılacak ilk iş davetiye seçmektir. Bunun için en azından 2 ay öncesinden nasıl bir davetiye seçeceğinizi ayarlamanız telaşlı günler içinde kolaylık
  • Davetiye İçeriği İçin Yeterli Zamanı Ayırın: Davetiyelerin aşkınızın bir ispatı olduğunu unutmayın. Flört, söz veya nişanlılık dönemlerinde birbirinize olan sevginizi anlattığınız şarkı sözleri, şiir mısraları vardır mesela bunları davetiyenize yazdırarak ölümsüzleştirebilir yada sizin sevginizi iyi anlatan hazır şablonlardan sözler ve içerikler seçebilirsiniz. Davetiyelerin en sevilen kısımların içerikler olduğunu unutmayın. En son olarak her şey hazırsa davetiyenizin bir örneğini isteyerek hoşunuza gitmeyecek yerlerin değiştirilmesi konusunda geç kalmış olmayacaksınız.

Düğün Konseptlerine Uygun Davetiyeler

  • Kır Düğünleri: İlkbahar ve yaz aylarında tercih edilen kır düğünleri için çiçek, uğur böceği, kelebek ve bahar renklerinin temel alındığı davetiyeler şık ve uyumlu bir seçim olacaktır. Hatta kurulmuş çiçeklerin kullanıldığı davetiyelerde oldukça güzel duracaktır.
  • Sahil Kenarında Yapılan Düğünler: Sahil şehirlerinde yaşayan çiftlerin imzalarını atacakları bu özel gün için kum sahilleri tercih edecekler ise küçük cam şişeler içinde denizyıldızları süslenmiş bir davetiye kullanmak harika bir fikir olabilir.
  • Kokteyl ve Sade Nikâh Konseptli Düğünler: Bu tarz düğünler sade olacağı için şık ama sade bir davetiye uygun alacaktır. Beyaz inciler ve danteller kullanılan bir davetiye seçmek konseptle son derece uyumlu olur.
  • Salonlu Geleneksel Düğünler: Bu tarz düğünlerde kutulu, altın işlemeli koyu renkli olan davetiye seçmek mekan la uyum içinde olacaktır.

Yönetici Hakkında

Mira Davetiye