Dini Davetiyeler

Dini Davetiyeler

Dini davetiyeler günümüzde çok sık tercih edilen çeşitlerdir. Toplumun temelini oluşturan bir aile kurma isteği İslam dininde oldukça fazla önem verilen bir konudur. Bekârlığı çok tavsiye etmeyen İslamiyet gençlerin evlenmesini uygun görmektedir. Gerek kutsal kitapta gerekse de peygamberler tarafından üzerinde özenle durulan bir konudur.

Bir kişi yetişkin bir çağa geldiğinde evlenip yuva kurması gereklidir. Bu durumda bekârlık sultanlıktır tezi çürütülmekte birbirini seven iki gencin evlenmesine yardım edilmektedir. Bazı çiftler inançlar gereği düzenledikleri düğün organizasyonlarını inançlarına göre planlamakta davetiyelerini de bu konsepte uygun olmasını istemektedirler. Bunun için davetiyelerini Tuğralı davetiye modeli seçmekte yazılacak yazıyı inançları gereği hadis ve dini sözlerle süslemektedirler. Davetiye seçenekleri günümüzde oldukça fazla çeşitleri barındırmaktadır. Davetiye seçimlerinin karmaşışından kurtulmak için istenilen davetiye modeline uygun kategorilendirme yapılarak bu karmaşasından kurtulmaktadırlar.

Düğün hazırlıkları başlı başına bir telaş ve heyecanla devam eden bir süreçtir. Bu süreç içinde davetiye seçimi oldukça zor olmakta çoğu zaman çiftlerin kafası karışmakta ve ertelemektedirler. Bu süreci kapı kapı gezme zorunluğundan çıkarak internet üzerinden davetiye seçimi yapılarak bu süreci kolaylaştırmaktayız. İnternet üzerinden seçimini yaptığınız davetiyenizi sepete ekle bölümünden oluşturabileceğiniz gibi müşteri temsilcisi ve telefon aracılığı ilede sipariş verebilirsiniz. Davetiyenin içerisine yazılacak metni kendinizde ayarlayabilir veya sitemizde yer alan davetiye sözleri alanından seçebilirsiniz. Dini davetiye sözlerine verilecek birkaç örnek;

  • Bu izdivacı mümkün kılan Allaha hamd ve Allah rızası ve sünnet-i seniyye üzerine kuracağımız yuvamızın başlangıcı olarak düzenlediğimiz düğünümüze hayır ve dualarınızın temennisi ile teşrif buyurmanızı canı gönülden isteriz.
  • Allah’ın ( c.c) emri Sevgili peygamberimizin ( s.a.v) sünnetini yerine getirmek üzere İslam toplumunun temelini oluşturan yuva kurmayı teşekkül etmek için ilk adımı atmış bulunmaktayız. Bu hayırlı günde sizleri aramızda görmekten mutluluk duyarız.
  • Allah’ın emridir yaşantı böyle, Mesut olmamız için sen dua eyle, gelip düğünümüze şeref eyle gelmeyen dostlarımıza selam söyle bekliyoruz sizleri unutmayın bizleri
  • Ey Rabbimiz! İkimizde sana teslimiyette sabit kıl ve soyumuzdan gelenleri yalnız sana boyun eğenlerden eyle
  • Ümmetimden bir kimse kardeşinin nikâhında hazır bulunursa bir gün oruç tutmuş gibidir. O bir gün 700 gün ile tefsir olunmuştur.

Bu örnekler gibi sizlerde kendi yazılarınızı oluşturarak davetiyenizi istediğiniz gibi hazırlayabilirsiniz. Her yaşantıya ve her bütçeye uygun davetiye modelleri ile www.miradavetiye.com adresinden siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Yönetici Hakkında

Mira Davetiye

Yorum Yapın

Bilgi almak için yazmaktan lütfen çekinmeyin :)

Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz :)