Nikah Şekeri

Nikah Şekeri

Nikâh şekeri düğün hazırlıkları içerisinde olan en az iki ay önceden hazırlığının yapılması gereken bir detaydır. Nikâh bir erkek ve kadının evlenmesini sağlayacak yasal işlem evlilik akdidir. 1926 Medeni kanun tarihiyle başlamış günümüze kadar devam ettirilmiştir. Medeni nikâh ile birlikte kadın ve çocukların birçok hukuksal hakları kazanılmaktadır.

Nikah törenleri aile içi olabildiği gibi, büyük salonlarda çok kişilik ya da düğün günü de yapılmaktadır. Bu tarz nikâhlarda dağıtılmak üzere nikâh şekerleri yaptırılır. Nikâh kıyılmış çiftlere tebrik için gelen misafirlere anı ve hediye olarak verilmesi sebebi ile kullanılır. Günümüzde kullanım amacı sünnet, doğum ve ilk diş çıkarma gibi önemli olaylarda da kullanılmaktadır. Nikâh şekeri hediye etmek için zamanından önce hazır halde bulundurmalılar sonraya kalmış ve acele edilmiş siparişlerde eksiklik ve yanlışlık olması muhtemel olacaktır.

İlk yapılacak olan işlem nikâh şekerini nereden tedarik edeceğinize karar vermektir. Bazı çiftler evde kendileri yapmaktadırlar fakat bu durum hem zaman hemde maliyet kaybına neden oluyor. Çoğu zaman maliyet olarak neredeyse aynı fiyatlara denk gelmektedir. Hazır olarak sitemiz https://www.miradavetiye.com/urunler/nikah-sekeri/ adresimizden şeker modellerine bakabilirsiniz. Sonuç olarak nereden temin ederseniz edin en az 2 hafta önceden nikâh tarihiniz alındıysa temin etmekte yarar vardır. Düğün hazırlıkları dönemi meşakkatli bir dönem olduğundan bu detayı önceden hazırlamak kolaylık sağlayacaktır.

Nikah şekeri dağıtımında tedarik edilmesi kadar önemlidir. Nikâhınıza gelecek olan kişilerin genç ağırlıklı mı yoksa yetişkin yaşlı mı olacağı model seçmekte faydası olacaktır. Gelen misafirlerinize göre şekerin daha geleneksel türden mi yoksa daha modern mi olacağına karar vermelisiniz. İnternet sitemizden model türlerini incelerek buna göre seçim yapabilirsiniz.

Nikah şekerinin dağıtımına gelirsek bunu iki türlü yapabilirsiniz. İlk olarak salonun girişine süslü sepetler içine bırakabilir misafirlerinizin salona girerken kendilerinin almalarını sağlayabilirsiniz. Bir diğeri ise önceden masalar üzerine bırakarak dağıtım işini de halledebilirsiniz.

Yönetici Hakkında

Mira Davetiye

Yorum Yapın

Bilgi almak için yazmaktan lütfen çekinmeyin :)

Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz :)