Davetiye Baskı Teknikleri

Armoni Times 16218

Davetiye Baskı Teknikleri

Davetiye baskı teknikleri istediğiniz arzu ettiğiniz davetiye seçimleri ile farklı teknikler kullanılarak sizin hayalinizdeki davetiyeler basılmaktadır. Düğün, kına, sünnet, nişan gibi etkinlikleriniz için seçeceğiniz modele bağlı olarak bazen 8 çeşit teknik uygulanarak ciddi bir emek, detay ve işçilik gerektirmektedir. Davetiyeler genellikle özel olarak hazırlanmış kâğıtlara basılır ve seçilen kartın etkinliğin türüne yakın olması sağlanır. Bir davetiyemetninde kimin, nerede, ne zaman, saat kaçta ne için davet edildiğini bildirmek gereklidir.

Çocuk getirilip getirilmeyeceği, yemekli olup olmadığı ya da ulaşım bilgileri ek olarak belirtilebilir. Bazı organizasyonlarda özel kişiler vardır bu kişiler bazen nikâh şahidi, bazen konuşmayı yapacak kişi ya da yüzükleri takacak kişi olmaktadır. Bu özel kişilerin davetiyelerinde belirtilmesi de tercih edilebilir. Bir davetiye oluşturulmasında bazı teknik uygulamalar var olmaktadır. Bu uygulamaları kısaca açıklamak gerekirse;

Ofset Baskı; Davetiyeler çok sayıda basıldıklarından aynı çok sayıda davetiye alabilmek için ofset baskı sistemi kullanılır. Özel günleri duyurmak için tercih edilen davetiye ’de kalite son derece önemlidir. Ofset baskı tekniği son derece kaliteli bir baskı sunmaktadır. Dünyada çok fazla tercih edilen bu teknik yağ bazlı mürekkebin nemlendirme suyu ile birbirine karışmaması prensibine dayanarak uygulanır. Matbaacılık sektöründe ise boyanın kâğıttan önce kauçuk üzerine oturması anlamını taşımaktadır.

Lak; Seçilen tasarıma estetik bir görünüş kazandırmak için uygulanan bir yöntemdir. Davetiye baskısında lak ne işe yarar lak bir nevi kağıdın yüzeyine parlaklık vererek daha şık bir görüntü elde edilmesine yarar. Bu uygulama seçilen modelle alakalıdır. Düğün, nişan ve sünnet gibi özel gün davetiyelerinde oldukça sık tercih edilir.

Selefon; Selefon bir kaplama çeşididir. Ürünlere koruyucu özellik sağlamaktadır. Ürününün daha az yıpranması ve yırtılmasını önlemek için tercih edilir. Mat ve parlak olmak üzere iki çeşidi vardır. Davetiyenizin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız Selefon kaplama tercih edebilirsiniz.

Kesim; Birkaç çeşit kesim türü vardır. Düz kesim standart davetiye kesimidir. Oval, yuvarlak ve balon, bulut gibi farklı figürlerde kullanılmaktadır. Bunlar teknik detaylardır ve davetiye fiyatlarına ek bir uygulama ile tercih edilebilir.

Davetiyelerin üretilmesi sıradan makinelerden çıkmamakta özel bir işçilik, detay ve emek isteyen bir sektördür. Farklı modellerde fazla teknikler ile hayallerinizdeki davetiyeyi üretmekteyiz.

Yönetici Hakkında

Mira Davetiye