Davetiye Hakkında Bilinmesi Gerekenler!

Davetiye Hakkında Bilinmesi Gerekenler!

Düğün davetiyesi o kutsal günün ilk habercisi olma özelliğinden dolayı düğün hazırlıklılarının en önemli detayıdır. Davetiye kağıdı, tasarımı yazı metni ile birlikte misafirlerinizi o ihtişamlı günün heyecanına sürükleyen davet aracı olmuştur. Yüzyıllardır düğün, sünnet, konferans, nikah, toplantı gibi önemli ve büyük organizasyonların ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Davetiye en renklisinden en sade modeline kadar binlerce çeşidi olan bir kategoridir. Davetiye hakkında bilinmesi gereken önemli detaylar ve özellikler ile mükemmel davetiye bulmanızda size oldukça yardımcı olacak bilgiler vereceğiniz. Tüm düğün konseptlerine uygun davetiye modellerimiz ile mira davetiye olarak öncelikle müşteri memnuniyeti diyoruz!

Nasıl Bir Davetiye Seçilmeli?

Öncelikle dikkat edilmesi gereken en önemli konu nasıl bir düğün konsepti planladığınızdır. Hangi mevsimde düğün yapacağınız, konuklarınızın en fazla olduğu yaş aralığı, yaşam stiliniz gibi önemli detayları göz önünde bulundurmalısınız. İş dünyasında çokta samimi olmadığınız önemli kişilere davetiye göndereceksiniz çok esprili davetiye bastırmak sizi öyle hatırlamalarına neden olacaktır. Bunu istemezsiniz! Davetiye seçimleri konusunda çok daha titiz davranılmalıdır. Yaz mevsiminde kır düğününüze sonbahar renkleri içeren bir davetiye şık bir seçim olmaz. Davetiye seçerken kararsız kaldıysanız eğer düğün mevsiminize göre zarflarınızı renkli seçerek farklılık yaratabilirsiniz. Örneğin sonbahar için kahverengi, turuncu, kızıl kırmızı, kış mevsiminde beyaz, yazın renkli ilkbaharda pembe renkli davetiye zarflarını kullanabilirsiniz.

Davetiye Sipariş Zamanı

Öncelikle davetiye seçmek için kapı kapı matbaacı gezme devri çoktan sona ermiştir. Şimdi internet üzerinden sipariş oluşturarak bulunduğunuz ilde sınırlı kalmayıp Türkiye’nin her yerinden davetiye siparişi verebilmektesiniz. Davetiye siparişleri düğünden 3 ay önce karar verilerek sipariş verilmesi gereken bir detaydır. Son dakika sürprizleri için sipariş verirken mutlaka fazla 50 adet bastırmayı unutmamalısınız. Davetiye düğünden 8 hafta önce misafirlere gönderilmelidir. Davetiye baskı zamanı olağan dışı bir tasarım hayal ederek ısrarla onu istemeniz davetiyenin kötü bir şekilde sonuçlanmasına neden olur. Hayalleri tatmin edecek kadar binlerce modeli bulunan mira davetiyede sizde istediğiniz davetiye modelini bulabilirsiniz.

Düğün Davetiyelerine Yazılacak Metin

davetiye sözleri

Düğün davetiyesine yazılacak metinleri sitemizde bulunan davetiye sözleri kategorisinden seçebilir yada aşkınızı anlatacak kısa bir metni siz kendiniz hazırlayabilirsiniz. Davetiye metni yazarken abartılı sözcükler ve duygusallıktan kaçınmalısınız. Unutmayın ki birbirinize duyduğunuz aşkınızı sadece siz yoğun olarak yaşarsınız misafirler için oldukça itici gelebilir. Davetiye kullanımın asıl amacı düğün yeri, saati, tarihi, kimin olduğu ve nasıl bir düğün olacağı hakkında davetlilere bilgi vermektir. Düğün yapacağınız mekan çok bilinen bir yer değilse arayıp ulaşılabilecek ve düğünde size en çok yardımcı olacak kişinin cep telefonu numarasını da ekleyebilirsiniz.

Davetiye Kimlere Gönderilecek

Davetiye baskıdan geldikten sonra zarfların üzerini özel davetiye kalemi tedarik ederek farklı yazı stilleri ile yazabilir davetiyenize şıklık katabilirsiniz. Yazınız güzel değilse yazısı güzel olan bir yakınınızdan yardım alabilirsiniz. Davetiye gönderirken isimlerin başına Sayın eklemek saygı unsuru olarak kabul edilir. Eğer evli bir çifte göndereceksiniz örneğin Sayın; Ahmet-Sevim Korkak, Sayın Mithat Dursun ve Ailesi gibi kelimelerle yazmalısınız. Düğün organizasyonunuzda çocuk olmayacak ise bunu davetiyeye Ufaklıklara uyku saatinde iyi geceler dileriz gibi daha üstü kapalı bir cümle ile belirtmeniz Lütfen çocukları getirmeyin gibi bir sözden daha iyi karşılanacaktır. Davetiye konusunda ne kadar farklı fikirler hayal ederseniz masraflarınız o kadar artacaktır.

Mira Davetiye olarak en kaliteli kağıt, orijinal baskı teknikleri, binlerce model ile hayallerinizdeki davetiye modelleri konusunda sizi yormadan sipariş vermenizi sağlayacak bir sisteme sahiptir. Davetiye seçerken bilinmesi gerekenler ile artık sizlerde soru işaretleri kalmadan siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Yönetici Hakkında

Mira Davetiye