Davetiye Ölçüleri, Ebatları ve Boyutları

davetiye ölçüleri

Davetiye Ölçüleri, Ebatları ve Boyutları

Binlerce davetiye arasından kendi düğününüz için en uygun ebada karar vermenizde yardımcı olacağını düşündüğümüz bu yazıda, sizlere evlenecek çiftlerimizin en çok merak ettikleri konulardan biri olan davetiye ebatları konusunda bilgi vericez.

Standart davetiye ebadı var mıdır?

Davetiyelerin hemen hemen hepsi farklı ebatlarda ve farklı ölçülerde üretilmekte olup, her hangi bir standart söz konusu değildir.

Yaygın olarak kullanılan bir davetiye boyutu var mıdır?

Böyle bir genelleme olmasada geçtiğimiz 2016 yılı için insanların en çok beğenisini kazanan davetiye ebadı 14 x 20 cm oldu.

Ekonomik boy davetiyenin ölçüsü ne kadar?

10 x 15 – 12 x 17 cm ebadındaki davetiyeler genellikle ekonomik boy olarak adlandırılmakta.  Genel olarak bu tanıma uyan davetiyeler klasik mektup zarfı ile kullanılmakta.

Kitap Ayracı davetiye boyu ne kadar?

Yaygın olarak kullanılan davetiye ölçülerinden bir tanesi de kitap ayracı ebatlı davetiyelerdir. 6,5 x 18 cm standart kitap ayracı ebadı olup, 7,5 x 20 cm kadar kitap ayracı modelli davetiyeler bulunmakta.

Davetiye boyutlarını nasıl öğrenebilirim?

Sitemizde yer alan ürün özellikleri kısmında her bir davetiyenin ebatları yazmaktadır. Bu sekmeyi tıklayarak ürün ölçülerini öğrenebilirsiniz.

Şayet bir davetiyenin ebadı hakkında aklınızda soru işaretleri var ise yapmanız gereken en doğru yöntem bir kağıt kalem alarak ürün ölçülerini çizerek bakmanız en sağlıklı yöntem olacaktır. Genel olarak insanlar ” elimize aldığımızda nasıl duracak, acaba küçük mü?” kaygılarını taşımaktalar. Eğer ürünü ebatlarında bir kağıdı ölçüp keserek, elinize alırsanız aklınızdaki sorular net bir yanıt bulmuş olursunuz.

 

Yönetici Hakkında

Mira Davetiye