Davetiyeme Neler Yazdırabilirim?

davetiye yazi

Davetiyeme Neler Yazdırabilirim?

Genel olarak davetiyeye yazmak istediğiniz bilgiler için her hangi bir sınırlama yok. Uygun büyüklüğe ve yazı alanına sahip her davetiyeye dilediğinizi, istediğiniz gibi yazdırabilirsiniz. Ama unutmamak gerekir ki bu bir kitap sayfası, kapı altından atılan basit bir el ilanı değil, sizin düğün davetiyeniz. Tüm yazılacakların belli bir estetik içinde, bir ahenge sahip olması gerekir.

Davetiyenizi görsel bir estetiğe kavuşturmak için yapacağınız ilk şey davetiye sözü seçerken dikkatli olmaktadır. Çiftlere tavsiyemiz sizin için özel bir anlamı, bir anısı yada değeri yoksa çok uzun olan sözlerden uzak durmanızdır.

Bir davetiyede gelin damat adının olduğu kısımdan sonraki en önemli kısım düğün bilgilerinin yer aldığı alandır. Bu alanda el yazısı, süslü kaligrafik yazılar yerine düğüne gelen her yaştan insanın rahatlıkla okuyup anlayabileceği okunaklı düz yazı karakterlerini seçmenizi tavsiye ederiz. Zira insanlar okuyup bilgi sahibi olamadıkları bir organizasyona nasıl gelecektir. Bir çok düğünün akşam saatlerinde olduğunu düşünürsek akşam karanlığında bile rahatlıkla okunabilecek, anlaşılır bir yazı karakteri olmasında büyük yarar vardır.

Davetiyeye Yol Tarifi Yazmalı mıyım?

Bunun için en önemli kriteriniz, misafirlerinizin çoğunluğunun düğünün yapılacağı mekanı bilip bilmediklerini tahmin etmek olmalıdır. Bir davetiye üzerinde ” oranın üstü, buranın yanı ” ifadeler pek hoş durmamaktadır. Bir çok insanın elinde akıllı telefon, navigasyon olduğunu düşündüğümüzde mekanın adresini tam ve eksiksiz olarak yazmak yeterli olacaktır. Buna rağmen endişeniz varsa kare kod uygulamalarını da davetiyelerinize rahatlıkla bastırabilirsiniz.

Davetiyemin Arkasına Harita Bastırmalı mıyım?

Bir davetiyenin arkasını hiç kimse çevirip bakmaz desek yeridir. Teknik olarak arkasına baskı yapmaya müsait olan tüm ürünlere harita basma imkanı vardır. Ancak pek kullanışlı ve dikkat çekebilecek bir uygulama değil.

Davetiyemde Anne Baba Adlarını mı Yazmalıyım Yoksa Soy İsimlerimizi mi ?

Davetlileriniz daha çok siz gelin ve damadı mı tanıyor yoksa anne-babalarınızı mı? Eğer insanlar daha çok ailenizi tanıyorsa mutlaka onların ismini davetiyenize yazdırmalasınız. Böylelikle insanlar kimin düğününe geldiklerini rahatlıkla anlayacaklardır. Estetik olarak soy isimlerini kullanmak her zaman daha doğru olandır. Ama anne-babaların bu işe bir çok kez alındıklarına gözlerimiz ile şahit olmuşuzdur. Onların isimlerinin olmamasının ailenizi kırabileceğini de düşünerek karar vermenizi tavsiye ederiz.

 

Yönetici Hakkında

Mira Davetiye

Yorum Yapın

Bilgi almak için yazmaktan lütfen çekinmeyin :)

Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz :)