Davetiyeme Yaldız Baskı Yaptırmalı mıyım?

Yaldız Baskılı Davetiye

Davetiyeme Yaldız Baskı Yaptırmalı mıyım?

Yaldız baskı bir tür sıcak baskı tekniğidir. Çinko magnez döküm kalıplara davetiye bilgileri ya da davetiye kağıdı üzerine basılacak olanlar özel bir teknikle kalıplanır. Sonrasında da bu kalıplar ürün kağıdının özelliğine bağlı olarak seçilen bir sıcaklığa göre ısıtılır. Isıtılan yüzey ile davetiye arasından geçen yaldız şeridinin, sıcak baskı ile preslenerek basılması prensibine dayanan bir çalışma mantığı ile de davetiyelerin üzerine uygulanır. En basit haliyle bu şekilde özetleyebiliriz.

Genel olarak yapılan yaldız uygulamalarının %90 altın yada gümüş yaldızdır. Bunun dışında 2016 yılı ile birlikte mor ve sedef yaldızda kullanılmaya başlamıştır.

Yaldız davetiye üzerinde parlak bir doku oluşturmakta, uygun davetiyelerde oldukça şık bir görselik sağlamakta.

Yaldız Baskı Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Yaldız malzemenin özelliğinden dolayı parlak bir üründür. Bir davetiyede ise temel amacımız insanları düğünümüze davet etmektir. Yaldız baskı yaptırmak istediğiniz ürün şayet parlak beyaz bir kağıda veya beyaz tonlarının hakim olduğu bir kağıda yapılmışsa asla ama asla yaldız baskıyı tercih etmemeniz gerekir. Beyaz zemin üzerindeki yaldız uygulamaları yaldız malzemesinin kendi dokusu nedeniyle parlamakta ve ana amaç olan okunmayı zorlaştırmaktadır. İnsanların okuyamadığı davetiyeyi insanlara dağıtmak çok mantıklı değildir.

Davetiye tasarımınızı yaptırırken düğün salonu adres bilgileri ve tarih alanları için kullanılan yazı fontunun (yazı karakteri) dolgun bir font olmasına dikkat etmelisiniz. Genel olarak davetiyenin bütününe oranla daha küçük bir yazı karakteri ile yazılan bu alanlarda yaldız baskının parlaklığı okunmama, baskı sırasında yazıların kırık çıkması gibi riskler barındırmaktadır. Bu nedenle  dolgun bir font ile bu alanların yazılması yazıların okunması adına oldukça önemlidir.

Yaldız Baskılı Davetiyeler Kaç Günde Hazırlanmakta?

Yaldız baskı kalıbının çıkması 24 saat sürmektedir. Kalıbın hazır olması için bir günde davetiyelerin basılması ise yine bir gün sürmektedir. Sipariş etmiş olduğunuz davetiyenin size kargolanması için iki iş gününe ihtiyaç vardır. Sitemizde bulunan yaldız baskılı davetiye örneklerini buradan görebilirsiniz.

 

 

Yönetici Hakkında

Mira Davetiye

Yorum Yapın

Bilgi almak için yazmaktan lütfen çekinmeyin :)

Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz :)