Düğün Davetiyesi Kaç Günde Basılır

Davetiye Baskı

Düğün Davetiyesi Kaç Günde Basılır

Bugün sizlere bir düğün davetiyesinin basılması ve sizlere teslimatıyla ilgili mümkün olduğunca geniş çaplı bilgiler vermeye çalışıcaz. Öncelikle şunu belirtelim düğün davetiyeleri 2 aşamalı olarak basılırlar; 1.Aşama toplu ve çok sayıda basım, 2.aşama evlenecek çiftlerin bilgileri ile istenilen adet kadar basım.

1. Aşama; Katalog Hazırlama ve Toplu Davetiye Baskısı

Tüm davetiye firmaları eylül ayı gibi sezonun biraz durmasıyla birlikte bir sonraki dönemin kataloglarını hazırlamaya başlarlar, bu süreç içerisinde kaç adet ürün tasarlayacaklarına (ortalama 80-130 ürün arasında değişmektedir.), bu ürünlerin üzerindeki motiflere, desenlere, ebatlarına, renklerine karar verirler. Son halini almış, baskısına karar verilmiş ürünler; (yoğun olarak) ofset baskı, serigraf baskı veya yaldız baskı tekniklerinden birisi kullanılarak baskıya alınır. Tabaka halinde baskıya alınan ürünler, özel yapılmış bıçaklarla, kazanlı veya maşalı dediğimiz kesim makinelerinde kesilerek  toplu imalatın ilk aşaması tamamlanmış olur.

Davetiyeleri Kutulama

Baskısı yapılan ürünler 50’şerlik ve 100’erlik şeklinde sayılarak önceden yapılmış özel kutularına, ürüne ait diğer aksesuarlar ve varsa zarfı ile birlikte konularak, bayi veya matbaalara sevk edilecek hale getirilir.

2. Aşama; Gelin Damat Bilgileri ile Davetiyenin Basılması

Bu aşamada evlenecek olan çiftlerimiz davetiye fabrikalarının bayi veya satış noktalarına gelerek davetiye kataloglarından davetiye seçimlerini yaparak, dağıtacakları davetiyeye ve adedine karar verirler. İlgili satış noktası gerekli olan bilgileri çiftlerimizden alarak davetiyenin iç baskı tasarımını oluşturur, evlenecek çiftimizin onayını alır ve davetiyeyi Gestetner dediğimiz baskı makinelerinde baskıya gönderir. Günümüzde bu işlem çok gelişmiş bazı dijital baskı teknikleri ilede yapılmaktadır.

Davetiye Kaç Günde Basılır?

Süre hesaplanırken 1.Aşamada anlatmış olduğumuz toplu basım zamanından evlenecek çiftlerimiz etkilenmez, zira toplu basım işlemi sezon başında yüklü miktarlarda yapılarak ürünler stoklanır. Bu toplu basım ve stoklama işlemleri ağırlıklı olarak İstanbul’da yapılmaktadır, Örneğin Türkiye’nin önemli firmalarından biri olan Liva Davetiye İstanbul Topkapı merkezli bir firmadır. Dolayısı ile çiftlerimizin davetiye teslim süreleri İstanbul’a olan kargo mesafeleri hesaba katılarak planlanmak zorundadır.

2.Aşamada anlatmış olduğumuz gelin damat bilgilerinin seçilen davetiye üzerine basılma işlemi, davetiye onayı alındıktan sonra 1 iş günüdür. Burada sadece şuna dikkat edilmelidir; o anda baskı makinesindeki yoğunluk çok fazla olabilir ve bir sonraki güne sarkabilir.

Davetiyelerinizi ofset baskı tekniği ile değilde altın veya gümüş baskı tekniği ile bastırmak isterseniz eğer bu durumda teslimat süresi 2 ila 3 iş günü arasında değişir.

Tüm evlenecek olan çiftlerimize hayırlı ve mutlu bir ömür dileriz.

Yönetici Hakkında

Mira Davetiye

Yorumlar (4)

Nurcan

Merhaba ben nisan icin davetiye siparis ettim biraz once mail adresime baskiya baslamadan once taslak halini gonderip onay isteyecekmisiniz bilgileri ve son halini kontrol etmem acısından ?

    Siparişinizden sonra, 1 saat içerisinde taslak mail adresinize gönderilir efendim.

Öznur

Ben Erzincanda yaşıyorum, nisan ayındada düğünüm olacak. Bu durumda ne kadar sürede çıkacağını nasıl hesap etmeli ve nasıl hareket etmeliyim?

    Öznur hanım seçeceğiniz davetiyenin Mira Davetiye tarafından tasarımının yapılması ve basılması 1 iş günü, akabinde Erzincan’a kargo süresi 2 iş günü toplam 3 iş günü içerisinde davetiyelerinizi dağıtmaya başlayabilirsiniz :))