Eski Düğün Davetiyeleri

Eski Düğün Davetiyeleri

Eski düğün davetiyeleri günümüze modernize şeklinde yansımalarını oldukça sık görmekteyiz. Davetiye yüzyıllardır düğün, şölen, açılış gibi önemli organizasyonların çağrı aracı olmuştur ve olmaya devam etmektedir. Özellikle yeni evlenecek çiftler açısından oldukça büyük bir öneme sahiptir. Eski düğün davetiyeleri annelerimizin yada büyüklerimizin davetiyelerinde görmekteyiz.

Nostalji Düğün Davetiyeleri

Eski düğün davetiyelerinin esintileri günümüzde davetiye modellerinde sıkça rastlanır.Özellikle son yıllarca oldukça sık kullanılan retro ve vintage davetiye modellerinden eskiden uyarlanma daveti yelerdir. Elbette günümüz teknoloji ile basılan davetiyeler kağıt, kaligrafi desen ve tasarım bakımından oldukça iyi durumdadır. Eski düğün davetiyelerinde kadife ve kabartmalı desenler, bol simli gelin damat figürlü tasarımlar oldukça sık kullanılmaktaydı. Boyut olarak oldukça küçük olan bu davetiyeler günümüzde daha büyüt boyutlara ulaşmıştır. Günümüzde davetiyelere daha fazla önem veren çiftler düğünleri ile uyumlu davetiyeleri tercih etmektedirler.

Davetiye seçerken daha dikkatli ve mantıklı düşünmekte davetiyenin bir çağrı aracı olmasından ziyade düğün organizasyonu ve kendilerini anlatan ön bilgilendirme aracı olduğunun oldukça iyi farkındalar. Eski düğün davetiyelerinde görsellik pek önemli değil çeşit neredeyse 100 taneyi geçmemektedir.Eskinin günümüze uyarlanmış hali vintage davetiye modelleridir. En sık tercih edilen davetiye modelleri içerinde bulunan vintage davetiyeler ile çiftler hayallerini kurdukları modellere oldukça kolay sahip olmaktadırlar. Günümüzde online siparişte davetiye seçimlerinde devrim niteliğinde bir gelişme olmuştur.Kapı kapı gezerek kaybedilen zaman üstüne beğenilen modele baskı gününe kadar tekrar bakı lamama gibi bir çok eksi durumu da yanında taşımaktaydı. Eski düğün davetiyelerinde kullanılan sadelik günümüzde bir çok davetiye örneğine yansımış durumdadır.

aEski tip davetiyeleri seviyorsanız bu alana ilgi duyuyorsanız gelin damat temalı, vintage, plak modelli, kabartmalı ve dantelli davetiye tasarımlarından seçim yapabilirsiniz. Bu davetiye örnekleri eskinin günümüze yansımasından faydalanılarak tasarlanmış modellerdir. Davetiye seçerken unutulmaması gereken önemli konu davetiye bir nevi sizin kimliğiniz olmasıdır. Davetiye seçerken oldukça titiz davranılmalı ve düğününüzü ve siz anlatan ön giriş olduğu unutulmamalıdır.

Yönetici Hakkında

Mira Davetiye