Kır Düğünü İçin Nasıl Bir Davetiye Yaptırmalıyım?

Kır Düğünü Davetiye

Kır Düğünü İçin Nasıl Bir Davetiye Yaptırmalıyım?

Kır düğünü için herkes tarafından kabul edilen, genel geçer bir davetiye türü ya da çeşidi yok. Bir çok kır düğünü için bir birinden alakasız onlarca davetiye yaptık. Esas olan çiftlerin kendi beğenileri ve istekleri doğrultusunda en sevdikleri davetiyeyi almalarıdır.

Genel olarak tüm herkesin evet bu bir kır düğünü davetiyesi diyeceği bir ürün olmadığından bahsettik. Bir çok farklı nedenle ve içerikle ilişkilendirilen davetiye seçimleri kır düğünü içinde farklı özellikler taşıya bilmekte. Uç örnekleri bir kenarda bırakırsak mesleki deneyimimizle bunca zamanda gözlemlerimize dayalı bir kaç kriteri sizlerle paylaşabiliriz.

Mekan konsepti ile Alakalandırmak

Çiftler düğün organizasyonları içinde kır düğünü temasına ek olarak, masa düzeni, sandalye konsepti ve hatta düğünün hakim renklerine göre bir çok faklı nedenle ilişkilendirebilmekte. Mevsimine göre düğünün yapılacağı aya özel yetişen, yada çıkan çiçekler var ise davetiye tercihinde özellikle o çiçekler aranan figürler ve desenler tercih edilmekte. Son yıllarda öne çıkan bu tip temalardan biri de lavantalı düğünler. Gelin çiçeğinden, sandalye rengine kadar her detay lavanta ile ilişkilendirebilmekte. Buna bağlı olarak davetiye için de aranan figür lavantalı figürlerinin yer aldığı davetiyeler.

Mekanın Kendisi ile Alakalandırmak

Çiftler düğün organizasyonları için her şeyin özel olmasını istemekte. Gelinliği saymaz isek sanırım en çok özenin bir diğer konuda düğün yerinin seçimi. Tarihi dokusu olan ya da herkes tarafından bilinen yerler, düğün yeri olarak tercih edildiğinde düğün davetiyesi de mekanın genel özellikleri ile ilişkilendirilmekte. Osmanlı dönemine ait bir mekanda bu gibi durumlarda osmanlı figürlü ürünler tercih edilebilmekte. Benzer şekilde bu örnekler artırılabilir.

Tüm bu saydıklarımızın dışında insanlara nasıl bir düğüne geleceklerini hissettirebilecek davetiyeler en uygun seçim olacaktır. Kırların arasında, yeşilliklerin içinde yapılacak bir organizasyon için çokta keskin hatlara sahip ürünleri tercih etmemek doğru olacaktır. Daha renkli, daha canlı davetiyeler amaca biraz daha uygun olacaktır.

Yönetici Hakkında

Mira Davetiye