Koza Davetiye Kapandı mı?

Koza Davetiye Logo

Koza Davetiye Kapandı mı?

1948 yılında baba Ali İpek tarafından kurulan şirket matbaa ve çeşitli sanayi kollarında faaliyet göstermekteydi. Akın İpek’in yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Holding bünyesinde bulunan Koza Davetiyeye, Mahkemelerce yürütülen FETÖ- PYD soruşturması kapsamında kayyum atanmıştır.

Holding kayyum yönetiminde faaliyetlerine ve üretimine bir yılı aşkın bir süre devam etmiş, bu süreçte holding bünyesinde bulunan Koza Davetiyede ürün tedariğinde ya da davetiye satışında her hangi bir aksaklık yaşanmamıştır.

15 Temmuz sonrasında yürütülen soruşturmalar sonrasında 674 sayılı KHK ile holding’in ve bünyesinde bulunan Koza Davetiye’nin tüm faaliyetleri sonlandırmış şirket TMSF ye devredilmiştir.

15 Ağustos 2016 tarihinde yayınlanan kararnameden sonra davetiye ürünlerini temin etmek mümkün olmamıştır. Holdinge ait şirketler ve bayiiler kapatılarak tüm faaliyetler durdurulmuştur.

Koza yıllarca ürettiği ürünlerdeki kalitesi ile öne çıkmış bir firma olmuştur. Davetiye sekötüründe doğan bu boşluğu Erdem Davetiye ve Sedef Davetiye doldurmaya çalışmakta. Her iki üreticinin de Lüks grupta koza ile yarışacak bir çok modeli bulunmakta.

Yönetici Hakkında

Mira Davetiye