Nişan Davetiyesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Nişan Davetiyesi

Nişan Davetiyesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Düğüne giden yoldaki son ve en büyük viraj nişandır. Nişan geleneği hala devam etse de son yıllarda insanlar nişanlarını büyük organizasyonlar halinde pek yapmıyorlar.

Nişan için her ne kadar sade törenler, küçük gruplu organizasyonlar yapılsa da davetiye geleneği hali hazırda devam etmekte.

Çiftler genellikle nişanları için daha eğlenceli ve daha renkli şeyler tercih etme eğiliminde oluyor. Sıklıkla karşılaştığımız bir durum ise davetiyeyi nişan kıyafetiyle ilişkilendirmek. Seçilen nişan elbisesine uygun ton ve renklerde ürünler her zaman bir adım önde oluyor.

Nasıl karar vermeli !

  • Renkli ve eğlenceli ürünlerin tercih edildiğinden bahsetmiştik.  Nişan için seçtiğiniz ürün insanlarda düğün davetiyeniz içinde bir beklenti oluşturmakta. Aşırıya kaçan ürünler yada uçlarda ki tercihler sizi düğün davetiyesi seçerken zorlayacaktır.
  • Nişan organizasyonlarına hep tahmin edilenden ya da sayılandan daha az insan katılmaktadır. Sıklıkla yapılan bir hata ihtiyaç olandan fazla davetiye sipariş etmektir. Unutmayın sonradan davetiyenize ek davetiye bastırmak çok kolay yapabildiğimiz bir şey.
  • Tüm davetiyeleri seçerken temel kriterlerden biri olan mekan, konsept uyumu nişan davetiyesinde de dikkat etmeniz gereken bir uyum, sizi misafirlerinize mahcup etmeyecek ve bütçenizi yormayacak ürünler arasından tercih edin.
  • Çiftler ve aileler için bu günler, bu organizasyonlar asla unutulmayacak anılar olsa da ne yazık ki ülkemizde davetiye saklama kültürü pek bulunmamakta. Bu anlamda hiç olmaz ise daha uzun süre insanların elinde kalabilecek kalıcılık ve farklılıkta bir ürün tercih etmenizi öneririz.
  • Son olarak mevsime uygun bir davetiye tercihi de insanların etkilemede etkili olacaktır.

Büyük şehirler için organizasyon tarihine 3 hafta kala davetiyeleri dağıtmak için uygun bir zamandır. Küçük ve daha yerel bölgelerde ise düğüne bir hafta kala dahi davetiyeler dağıtılabilmektedir. Uzak akrabalarınıza da davetiye göndermeniz gerektiğini düşünerek sipariş planlamanızı buna göre yapmanızı tavsiye ederiz.

Yönetici Hakkında

Mira Davetiye

Bilgi almak için yazmaktan lütfen çekinmeyin :)

Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz :)