Rustik Davetiye

rustik davetiye

Rustik Davetiye

İngilizcede köylü,köye ait, yontulmamış, sade, kaba, kırsal anlamına gelen rustic kelimesinden türeyen bir kelime olarak dilimize girmiştir.

Ancak yaygın olarak rustik işlenmemiş, doğal görünümlü materyallerden yapılan ürünler olarak adlandırılır. Bu tanıma uygun ürünleri ifade etmek için kullanılır.

Bir moda akımı olarakta hem tekstil sektöründe hem de ev tekstil  ürünlerinde sık sık karşımıza çıkan bir moda akımı bir trenddir. Moda da her şeyin sürekli değişkenlik gösterdiğini düşünürsek bir kaç yılda bir rustik ürünler yeni trend olarak karşımıza çıkmakta.

Davetiyeler içinde rustik trendi, vintage akımının geri dönmesi ile birlikte tekrar yorumlanarak yeniden karşımıza çıkmakta. Son bir kaç yılda üreticilerin satışlarına baktığımızda rustik tasarımlı bir çok ürün çiftlerin beğenilerini kazanmış görünmekte.

Rustik Davetiye Örnekleri

Kraft kağıtların, sektörde tekrar aranırlır olması ile birlikte, kraft üzerine yapılan uygulamalarla birlikte rustik tanımına uyar hale geldi. Kraftın o toprak tonlarındaki doğal hali aralınan o doğallı tek başına bile ürünlere kazanadırabilmekte. Hasır ipler, ahşap desenler,  asimetrik kesimler gibi bir çok farklı uygulamalar rustik konseptli ürünlerde karşımıza çıkmakta.

Eskitme baskıların, eskitme efektlerinin uygulandığı kağıtlarlada çok farklı bir görsellik sağlanabilmekte. Yıpranmış kağıt efekti, ahşap mobilya efektleri, yada eskimiş materyallere ait grafiklerin kağıtlar üzerine basılması ile ortaya yep yeni yorumlamalar çıkmakta.

Davetiye baskılarını tamamlayan danteller, kağıt güller ve fiyonklar ile yaratılan doğallık havası biraz hareklendirilerek günümüz moda beklentilerini karşılarlar hale geliyor. Son bir iki yılda insanlar davetiyelerinin olabildiğine doğal olmasını isterken bir taraftanda davetiyeleri üzerinde kendilerini özel hissedebilecekleri, kendilerine ait hissedebilecekleri bir küçük detay olmasını istiyorlar.

Rustik tanımlı ürünler sitemizden kraft davetiyeler bölümünden ulaşabilirsiniz.

 

 

Yönetici Hakkında

Mira Davetiye