Davetiye Kalemi İle Davetiye Yazma

Davetiye Kalemi İle Yazı

Davetiye Kalemi İle Davetiye Yazma

Davetiyeleri yazmak için özel bir kaleme ihtiyaç var mı?

Davetiye insanların hayatlarının en önemli gününe insanları çağırmak için kullandıkları, en anamlı hatıralardan biri. Davetiyenin üzerine isimleri nasıl yazdığınız bir anlamda o insanlara ne kadar değer verdiğinizle ilişkilendirilmekte. Her hangi bir kalemle davetiye tabiki yazılabilir ancak hattatların kullandığı profosyonel kalemler yada bunların muadili olaran özel kalemlerle yazdıldığına oluşan görsellik çok daha güzel olmakta.

Temel olarak davetiye kalemi olarak adlandırılan kalemlerin teknik adları Kaligrafi kalemidir. Uç büyüklerine ve yazı renklerine göre sınıflandırılan kalemler ortalama bir kırtasiyeden rahatlıkla alanıabilmekte. Eğer bulunduğunuz yerde bu kalemlere ulaşamıyorsanız asetat kalemi denilen boya kalemleri ile de yazabilirsiniz.

Davetiye Kalemi Alırken ve Kullanırken Dikkat Edilecek Noktalar.

  • Bir çok kalem yapısındaki kimyasallar nedeniyle uçucu özelliğe sahiptir. Gerek yazılan yüzeyde çabuk kuruması gerek ise boyanın kağıda daha iyi nüfus etmesi için uçucu kimyasallar ana ham maddeleridir. Bu nedenle aldığınız kalemin ağzının daha önce açılmadığına özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir. Her kalem streç film gibi özel bir materyalle kaplanmıştır.
  • Kalem ile zarflarınızı yazmaya başlamadan önce kalemi iyice çalkalamanız gerekmekte. İçerisinde bulunan simler ve kimyasalların bir birine iyice karıştığına emin olmadan kaleminizi açmayın.
  • Kalem kimyasalların uçucu olması yazarkende dikkat etmeniz gereken bir konu. Tüm isim listesinizi önceden hazırlayıp, zarfların yazılmasını tek bir seferde yapmanız en sağlıklı yöntem. Zira kalemler ikinci bir kullanımda donma yapabilmekte ve kullanılamaz hale gelmekte.
  • Eğer ikinci bir kez kalemi kullanmanız gerekeçekse, kalem kapağını kapattıktam sonra kaleminizi mutlaka streçle hava almayacak şekilde sarmanız gerekmektedir. Bu kaleminizi ikinci bir kez kullanabilme olasılığınızı artırır.

Davetiye Yazısı

Yönetici Hakkında

Mira Davetiye